Electronic Arts, FIFA 21'in bazı özelliklerini açıkladı. Yapılan açıklamalara göre FIFA 21, oyunculara alışılmışın dışında bir deneyim sunacak. Etkileyici özelliklerle birlikte gelecek FIFA 21, 9 Ekim'de erişime açılacak.


OYNANIŞ

FIFA 21 ile bugüne kadarki en akıllı FIFA oynanışında yer alan yepyeni dinamik hücum sistemleriyle daha fazla gol fırsatı yaratmayı hedeflemiş.

Yeni Çevik Dribling sistemiyle defans oyuncularını hızlıca ekarte etmeyi. Daha hızlı ayak hareketleri bire bir pozisyonlarda daha fazla kontrol ve daha iyi tepki süresi sunarken, köprü dribling ve top yuvarlama feyk dönüş gibi yeni beceri hareketleri defans oyuncularını ekarte etmenize imkan tanıyacak.

Yeni Pozisyon Alma Özelliği, pozisyon farkındalığının önemini artırıyor. Dünyaca ünlü forvetler ofsayta yakalanmamak için koşularını son defans oyuncusuyla aynı hizada yapacak, oyun kurucular hatlar arasında yönetim rolünü üstlenmek için boş alanları takip edecek ve en iyi defans oyuncuları pas yollarını daha etkin bir şekilde kapatarak rakibin fırsat yaratmasını zorlaştıracak.

Yaratıcı Koşular, takımınızın topsuz hareketini etkileyen yeni seçenekler sunarak FIFA 21’de hücum oyunu kurma sistemini tamamen yeniliyor ve savunmayı açmanız için daha fazla yol kullanabilmenizi sağlıyor..

FIFA 21’de kale çizgisindeki karamboller, orta sahadaki top kapma mücadeleleri ve hücum düelloları gibi önemli futbol anları her zamankinden daha doğal oluşacak ve topu kapmaya çalışan oyuncular arasında daha akıcı mücadeleler yaşanacak.

Topluluğun geri bildirimi doğrultusunda FIFA’daki futbolun temelinde yapılan düzenlemeler tüm sahadaki oyunu geliştirirken, manuel kafa vuruşları, daha dengeli engellemeler, daha akıllı paslar ve daha iyi tepki süresi toplu ve topsuz alanda daha fazla kontrole sahip olmanızı sağlıyor.

Dünyanın en iyi FIFA oyuncularının oyun tarzıyla yaratılan Rekabetçi Mod ayarı, rakibinize daha iyi beceri hareketleri, dribling türleri ve taktikler vererek Efsanevi veya Seçkin zorlukta daha zorlayıcı ve ödüllendirici bir rakiple karşılaşmanızı sağlıyor.

KARİYER MODU

Yeni eklenen unsurlar, maçlara, transferlere ve antrenmana ekstra derinlik katarak takımınızın zirveye yükseliş serüvenini daha fazla kontrol etmenizi sağlıyor.

Yeni İnteraktif Maç Simülasyonu ile sezonunuzu oynamanın yepyeni bir yolunu tecrübe edin. Maçlara girip çıkarak aksiyonun gidişatını etkileyin veya penaltılar ve serbest vuruşlar gibi maçın sonucuna etki edebilecek önemli anların kontrolünü ele alın. Maç verilerini izleyerek maç istatistiklerine, oyuncularınızın performans seviyesine ve dayanıklılıklarına bağlı olarak simülasyon sırasında değişiklikler yapın.

Yenilenen gelişim sistemi ile oyuncularınızın gelişimini daha çok ayrıntıyla yönetin. Sağ bekleri sağ kanatlara ve defansif orta sahaları stoperlere dönüştürerek takımınızdaki boşlukları doldurun ve antrenmanlardaki oyuncu niteliği değişikliklerini izleyerek kadronuzun nasıl geliştiğini görün.

Oyuncularınızın maçın en önemli anlarında nasıl performans sergileyebileceğini belirleyen yeni maç keskinliği özelliğiyle kadronuzun performans seviyeleri hakkında daha fazla bilgi edinin. Grup antrenmanı oturumları kurarak forvetlerinizin büyük fırsatları değerlendirme veya defans oyuncularınızın önemli müdahalelerde bulunma şansını artırmanızı sağlayan yeni Aktif Antrenman Sistemi ile oyuncularınızın keskinliğini artırın.

Yeni aktivite yönetim sistemi ile takımınızın antrenman programını planlayın. Hafta boyunca ne zaman antrenman, ne zaman dinlenme yapılacağına karar verin; oyuncularınızın keskinliğini, moralini ve kondisyonunu dengeleyerek galibiyet ve mağlubiyet arasındaki farkı yaratın.

Gelişmiş rakip yapay zeka, rakiplerin maçlarda hem savunma hem de hücumda daha akıllı bir yaklaşım sergilemesini sağlıyor. Yeni sistemler, yapay zekanın markaj, müdahale, pas ve dribling sırasında daha bilinçli kararlar vermesini sağlıyor ve her maçta karşınıza farklı zorluklar çıkararak kariyerinizi taze tutuyor.

FIFA 21 Kariyer Modu, hem insan hem de yapay zeka kontrolündeki takımlara yeni transfer yolları sunarak transfer gerçekçiliğini artırıyor. Gelecekte isteğe bağlı veya zorunlu transfer ücretleriyle Satın Alma Opsiyonlu Kiralama teklifleri yaparak yeni yetenekleri renklerinize bağlayın ve yapay zeka teknik direktör tarafından başlatılan oyuncu takası tekliflerine yanıt vererek transfer pazarının ustası olun.

Yeni ilk kurulum seçenekleriyle Kariyer Modunuzu özelleştirin. Özgün Transferler ile transfer pazarında gerçek hayata daha benzer bir görüşme yapma deneyimi yaşayın ya da Kulüp El Değiştirdi ile kadronuzu kurmanıza yardımcı olacak bir başlangıç bütçesi elde edin.

FIFA 21 ULTIMATE TEAM

FIFA 21 Ultimate Team’de geçmişin ve günümüzün oyuncularıyla hayalinizdeki kadroyu kurarken FIFA’nın en popüler modundaki yepyeni oynama yollarının tadını çıkarın.

FUT Ortak, bir arkadaşınızla takım kurarak ödüller için mücadele etmenize imkan tanıyor. Division Rivals’da ve Squad Battles’da güçlerinizi birleştirerek haftalık ilerleme katedin ve birlikte oynamayı sahada galip gelmenin ötesinde ödüllendiren yepyeni Ortak Görevlerde iş birliği yapın.

Takımınızın sahadaki ve tribünlerdeki görünüşünü belirleyen yeni ve genişletilmiş özelleştirme yolları ile FUT Kulübünüzü benzersiz hale getirin.

Tek FUT Kulübü - Çifte Fırsat ile yeni nesle yükseltirseniz, FUT Kulübünüzü PlayStation 4 ile PlayStation 5 veya Xbox One ile Xbox Series X arasında taşıyabilir ve FUT 21’de çapraz nesil transfer pazarlarını ve liderlik tablolarını kullanabilirsiniz. Disksiz konsollarda yükseltmek için fırsatın dijital olarak satın alınması gerekir. Şartlar ve kısıtlamalar vardır. Ayrıntılar için https://www.ea.com/tr/games/fifa/fifa-21/news/dual-entitlement-terms-and-conditions adresine göz atın.


VOLTA FOOTBALL

Dünyanın dört bir yanındaki çeşitli az oyunculu futbol formatlarının oynandığı sahalarda ve salonlarda tarzını sağlarken, arkadaşlarınızla birlikte sokakların ruhunu yaşayın.

Üç adede kadar arkadaşınızla veya VOLTA FOOTBALL topluluğundan diğer oyuncularla ayak üstü oynamanızı sağlayan yeni bir yol olan VOLTA TAKIMLARI ile daha sosyal bir sokak futbolu deneyimi yaşayın ve 5’e 5 çevrimiçi rekabetçi oyunda birlikte kazanın.

Yeni oyun temposu, akıllı takım hareketi ve maç sırasında savunmada ve hücumda daha ödüllendirici bire bir pozisyonlarla oynayın..

Profesyonel futbol kulüplerinden, sokak futbolu oluşumlarından ve ünlülerin tasarladığı koleksiyonlardan oluşan yeni giysilerle erkek veya kadın avatarınızı özelleştirin.

ÖNE ÇIKAN MÜCADELELER’de futbol dünyasının en büyük isimlerini VOLTA TAKIMINIZA alın. Yapay zeka kontrollü yıldız oyunculara ve VOLTA FOOTBALL topluluğunun takımlarına karşı oynayarak puan ve ödüller için mücadele edin.

Yepyeni beş futbol sahasında beceri gösterisi yaparken Sao Paulo Şehir Merkezi’ndeki parti atmosferine girin, Milano’daki sokak sahasında beton üzerinde yeteneğinizi sergileyin ya da yüksek teknolojili ve büyüleyici Dubai jeodezik kubbesinde iç mekanda kendinizi gösterin.

FIFA 21 TANITIM VİDEOSU İZLE!


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski